Anna Frajlich na Forum Poetów w Wilnie

Home  »  Bez kategorii  »  Anna Frajlich na Forum Poetów w Wilnie
cze 29, 2016 KBB

W dniach 27-29 czerwca w domu-muzeum Tomasa Venclovy odbyło się spotkanie poetów i   tłumaczy z Litwy, Polski, Białorusi, Ukrainy i Rosji, poświęcone współpracy literatów. Główny temat forum brzmiał ?Głosy poetów Europy Wschodniej z diaspory i metropolii”.

Do udziału w spotkaniu zaproszona została m.in. Anna Frajlich, ubiegłoroczna laureatka Nagrody Literackiej Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie.

?Wilno jest miastem, które zawsze znajdowało się na pograniczu różnych kultur, pomiędzy Wschodem i Zachodem, i tak jest do dzisiaj ? podkreślił witając zebranych Tomas Venclova. – Obecnie Wilno jest na stronie Zachodu i mam nadzieję, że tak pozostanie, bo takie jest przeznaczenie tego miasta, ono zawsze tego chciało, chociaż historycznie bywało różnie. W tym mieście z dawnych czasów lepiej lub gorzej ? czasem zupełnie źle, czasem całkiem dobrze ? współżyły różne grupy narodowe. Każda z tych narodowości chciała dominować, ale nigdy tak do końca nie dominowała. Taki jest los tego miasta, dlatego jest ono tak bardzo odpowiednim miejscem na forum poetów z Europy Wschodniej?.

Podczas Forum odbyły się dyskusje, spotkania poetyckie oraz prezentacja wierszy.

Program Forum: Vilnius Crossroads

169f3618407be01bcc02fca4a1d610a98f97017c