Nowa książka Gitty Rutledge

Home  »  Bez kategorii  »  Nowa książka Gitty Rutledge
wrz 1, 2014 ZPPnO

GITTA RUTLEDGE informuje, że wkrótce na rynku wydawniczym ukaże się jej autobiografia, zatytułowana ?PODRÓŻ PRZEZ ŻYCIE” (ok. 500 stron, w tym 72 zdjęcia ).

Literaturozawca dr Dariusz Tomasz Lebioda w posłowiu napisał: ?Gitta Rutledge napisała książkę niezwykłą. Wielu ludzi próbuje podsumować swoje życie, ale tylko nielicznym to się udaje, tylko wybranym los pozwala stworzyć relacje, w której obok dobrego warsztatu literackiego, pojawiają się pogłębione psychologicznie portrety różnych osób i wskazania dialektyki historii, nie liczącej sie z ludzkimi biografiami. Ksiażka jest ogromnym osiagnieciem autorskim kobiety znanej dotąd przede wszystkim z twórczosci poetyckiej, członkini ZPPnO. Podczas jej spotkań autorskich często podnoszono niezwykla wrazliwość i piekno  liryków „.

 Natomiast krytyk literacki Andrzej Zaniewski w recenzji stwierdził, że książka ?PODRÓŻ PRZEZ ŻYCIE” jest …?fascynująca, arcyciekawa, prawdziwa , wzruszajaca, wspaniała, kobieca …i są to słowa, podyktowane podziwem i szacunkiem dla autorki książki… tak niezwykłej i tak autentycznej”….

Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Heliodor w Warszawie, które wydało wcześniej dwa zbiory poezji Gitty Rutledge.