ZPPnO na 10. jubileuszowych Warszawskich Targach Książki

Home  »  Strona Główna  »  ZPPnO na 10. jubileuszowych Warszawskich Targach Książki
Maj 28, 2019 KBB

 

 

W tegorocznej, jubileuszowej, 10. edycji Warszawskich Targów Książki wzięło udział blisko 800 wystawców z 27 krajów. Na PGE Narodowym gościli wydawcy i książki z Argentyny, Austrii, Białorusi, Brazylii, Bułgarii, Chin i Tajwanu, Chorwacji, Czech, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Indii, Iraku, Irlandii, Kostaryki, Niemiec, Peru, Polski, Rosji, Rumunii, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Dla miłośników książek i czytania to okazja do zdobycia autografów ulubionych autorów, zapoznania się z ofertą wydawców ze świata i z całej Polski, zakupu książek i uczestniczenia w wyjątkowych wydarzeniach. Podczas czterech majowych dni z czytelnikami spotkało się ponad  1000 twórców. Można było wziąć udział w 1500 wydarzeniach: festiwalach, konferencjach, debatach, warsztatach, wydarzeniach artystyczno-literackich i konkursach. Nie zapomniano też o najmłodszych.

Warszawskie Targi Książki powstały z inicjatywy grupy polskich wydawców i stołecznej spółki targowej Murator EXPO. Od 2010 roku organizuje je powołana w tym celu spółka Targi Książki, w skład której wchodzą wydawnictwa: BELLONA, BOSZ, Agencja Edytorska EZOP, Jeden Świat, Firma Księgarska Olesiejuk, Poligraf, Oficyna Wydawnicza RYTM, Wydawnictwo Salezjańskie, Sonia Draga, Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych Universitas, ZYSK i S-ka oraz Murator EXPO. Pierwsze trzy edycje odbyły się w Pałacu Kultury i Nauki. W 2013 roku Targi zadebiutowały na Stadionie Narodowym.

 

Od samego początku Związek Pisarzy Polskich na Obczyźnie bierze udział w WTK. Nasze tegoroczne stoisko miało numer G/351.

Dla autorów należących do ZPPnO Targi są okazją do zaprezentowania swoich najnowszych publikacji i do spotkania z czytelnikami. W tym roku książki podpisywali: Bogumiła Żongołłowicz, Grażyna Wasiak-Maxwell, Włodzimierz Blatton, Regina Wasiak-Taylor, Andrzej Krzeczunowicz, Ewa Lewandowska-Tarasiuk, Łucja Fice, Krystyna Stevenson, Mieczysława Wazacz, Jolanta Horodecka Wieczorek, Joanna Sokołowska-Gwizdka, Piotr Witt, Aleksandra Ziółkowska-Boehm.

Ponadto w sobotę w Domu Polonii odbyła się uroczystość wręczenia dorocznych Nagród Literackich.