Joanna Duda-Murowski

Home  »  Lista członków  »  Joanna Duda-Murowski

Duda Murawska

?Jestem kobietą, dlatego w wierszach odzwierciedlam kobiece rozterki? – tak prosto opisuje siebie poetka, urodzona w Tarnowskich Górach, od 1992 r. zamieszkała w Oberhausen artystka słowa.

W jej wierszach, publikowanych wielokrotnie na łamach ?Angory?, a także w wydanej w Niemczech ?Antologii Języka Polskiego? kobiety odnajdują siebie, mężczyźni znajdują nowe dla nich prawdy, które warto znać. Stąd na spotkaniach z poezją organizowanych przez autorkę płeć silna pojawia się coraz liczniej. I nie przypadkiem

Poetka należy do grona członków-założycieli Polsko-Niemieckiego Stowarzyszenia Twórców i Miłośników Sztuki ?KONTAKT? w Dortmundzie. Najmłodszymi twórcami zainspirowanymi przez poetkę byli uczniowie języka polskiego na zajęciach prowadzonych przez nią w niemieckiej szkole. Także na falach polskojęzycznych programów radiowych w Niemczech autorka malowała pejzaże duszy jej tylko znaną techniką.

Kim jest poetka? Czym jej poezja? Odpowiedź można znaleźć na stronach tomiku wierszy. ?To moje wiersze najpełniej mówią o mnie? ? mówi.

dwuadresowi

Jej tomik wierszy „Dwuadresowi to zbiór utworów napisanych w języku polskim i niemieckim, nawiązujących do jej wewnętrznego rozdarcia i tęsknoty za rodzinnym miastem.