Michał Bukowski

Home  »  Lista członków  »  Michał Bukowski

Urodzony w 1949 r. w Poznaniu. Od 1985 r. mieszka w Wiedniu. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i International Marketing Institut w Cambridge, Mass (USA). Specjalista handlu międzynarodowego i marketingu, wykładowca akade-micki na uczelniach w Austrii, we Francji, na Węgrzech i w Rep.Czeskiej.

Debiutował w r. 1996 tomikiem „Wiersze ” (wyd. Promos). W r. 1998 ukazał się tomik „Serdeczność obłoków” (wyd. ZLP), w 1999 r. przetłumaczony i wydany w języku czeskim, przetłumaczony został także na język niemiecki. Tomik ?…są takie miejsca? ? wydało 2005 r. wydawnictwo ?Edytor?.

Pisze przede wszystkim poezję, ale także prozę i sporadycznie recenzje ? łącznie ukazało się ponad 100 publikacji w prasie krajowej i zagranicznej (także w tłumaczeniach na niemiecki, czeski, węgierski) oraz w antologiach.

Lektor języka polskiego i wykładowca na Uniwersytecie Ludowym w Wiedniu. Uczestnik krajowych i międzynarodowych konferencji i spotkań literackich.

Członek Związku Pisarzy Austriackich (IG Öster.Autorinnen u.Autoren, Wien)

Artysta-fotografik, wyróżniony tytułem ?Licencjata? brytyjskiego Royal Photographic Society i wpisem w amerykańskim roczniku ?Best of Photography Annual?. Liczne wystawy indywidualne w Europie i USA. Karateka.

Bukowski