Drodzy Przyjaciele, członkowie i sympatycy KaMPe

Home  »  Bez kategorii  »  Drodzy Przyjaciele, członkowie i sympatycy KaMPe
sty 17, 2016 KBB

Początek Nowego Roku to czas podsumowań oraz planów na przyszłość,  a jest o czym mówić.

Ubiegły rok był niezwykle pracowity i obfitował w wiele wydarzeń artystycznych.

Członkowie KaMPe reprezentowali grupę na festiwalach poetyckich          w Bułgarii, Polsce, Rumunii, Wielkiej Brytanii na Litwie oraz podczas kilkunastu mniejszych imprez poetyckich.

Wielu z nas zostało wyróżnionych prestiżowymi nagrodami literackimi.

Wydawaliśmy indywidualnie tomiki swojej twórczości, kontynuowaliśmy działalność wydawniczą w ramach Biblioteczki KaMPe, wydając łącznie   16 tytułów.

Zorganizowaliśmy kolejny, trzeci już Festiwal Poezji Słowiańskiej, który do tej pory gościł twórców z Belgii, Białorusi, Bułgarii, Estonii, Litwy, Jakucji, Niemiec, Polski, Rumunii, Rosji, Serbii, Chorwacji, Słowacji, Słowenii, Ukrainy, Węgier oraz Wielkiej Brytanii. Był on wyjątkowy – po raz pierwszy organizowany wspólnie z twórcami rosyjskimi i bułgarskimi mieszkającymi w Londynie.

Podsumowaniem dotychczasowego dorobku naszej grupy, była prezentacja KaMPe podczas obchodów 70-lecia Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie w Łazienkach Królewkich oraz w Bibliotece Narodowej    w Warszawie.

Bieżący rok 2016 zapowiada się również jako niezwykle pracowity.

W okresie wiosennym będziemy uczestniczyć w festiwalach poetyckich organizowanych w Rosji, Bułgarii, Polsce, na Litwie i Łotwie.

Obfita będzie również nasza działalność wydawnicza.

W pierwszym kwartale ukażą się antologie z wierszami twórców z KaMPe w języku polskim i angielskim.   Z okazji naszego udziału w festiwalach zagranicznych, na których prezentowana będzie twórczość grupy, promowane będą antologie w języku rosyjskim, litewskim i bułgarskim.  Największym wyzwaniem jest planowane przez KaMPe wydanie zbioru wierszy wybranych Kazimierza Wierzyńskiego w tłumaczeniu na języki słowiańskie. Promocja odbędzie się w trakcie IV Festiwalu Poezji Słowiańskiej w Londynie.

Będziemy nadal promować emigracyjnych twórców na stronach Tygodnia Polskiego.

Osiągnięcia artystów emigracyjnych zaprezentujemy na sesji naukowej organizowanej przez Polski Uniwersytet na Obczyźnie.

Grupa KaMPe staje się coraz bardziej widocznym elementem międzynarodowej sceny poetyckiej.

Bardzo dziękuję Wam wszystkim za zaufanie, ofiarność, bezinteresowną pomoc.

Dziękuję za to, że od wielu lat jesteście z nami.

Aleksy Wróbel