Festiwale poezji słowiańskiej w Bułgarii

Home  »  KAMPe  »  Festiwale poezji słowiańskiej w Bułgarii
cze 5, 2015 KBB

W dniach 20-24 maja w Warnie odbył się 9. Międzynarodowy Festiwal Poezji ?Słowiański uścisk?. Jednym z głównych wydarzeń był wieczór polski zatytułowany ?Od Kopernika i Chopina do ? kocham cię!?. Imprezę wspierał Instytut Polski w Sofii, a Polskę i KaMPe reprezentował Tomasz Mielcarek.

W dniach 25-30 maja w Plovdiw odbyło się Międzynarodowe Spotkanie Poetyckie ?Duchowość bez granic?. Organizatorzy: Uniwersytet Medyczny w Plovdiw, KWANT i ?Przyjaciele? ? grupa poetycka. KaMPe reprezentowali: Aleksy Wróbel, Bożena Wróbel, Barbara Słabuszewska. Na wszystkich spotkaniach, a było ich kilka, prezentowane były wiersze uczestników zawarte w okazjonalnie wydanym Almanachu ,,Duchowość bez granic?.

Specjalny wieczór  poświęcono promocji tomiku Aleksego Wróbla „Poniatie za wertikal” („Pojęcie pionu” – tłumaczenie z polskiego Rozalii Aleksandrowej).

W trakcie spotkań prezentowane były również tomiki wydane w ramach Biblioteczki KaMPe (nr 5 i 11). Uzgodniono kontynuację tego projektu, władze Uniwersytetu Medycznego deklarują stały nad nim patronat.