Gloria Artis dla Libora Martinka

Home  »  Bez kategorii  »  Gloria Artis dla Libora Martinka
cze 2, 2021 KBB

Laureat Nagrody ZPPnO za upowszechnianie kultury i literatury polskiej przez pisarza mieszkającego poza Polską (2018) Libor Martinek decyzją wicepremiera, ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotra Glińskiego został wyróżniony Brązowym Medalem „Zasłużony kulturze Gloria Artis”. Libor Martinek otrzymał ten medal za tłumaczenie i popularyzację polskiej literatury w Republice Czeskiej oraz organizację czesko-polskich konferencji naukowych i festwalów literackich.

Wręczenie medalu miało się odbyć w maju podczas XVI Międzynarodowego Festiwalu ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego „Chrześcijański Horacy z Mazowsza”. Ze względu na pandemię Festiwal, odbywający się pod patronatem Marszałka Sejmu  RP, Marszałka Województwa Mazowieckiego i Biskupa Płockiego został odroczony do września br. Organizatorem Festiwalu jest St. Academia Europaea Sarbieviana.

W czasopiśmie wydawanym w Ostrawie „Haló Ostrava!” ukazał się wywiad z Liborem Martinkiem wraz z kilkoma zdjęciami, m.in. z uroczystości wręczenia nagrody ZPPnO, która odbyła się w siedzibie Stowarzyszenia Wspólnota Polska w Warszawie.