Poetka Roku Miasta Literatów

Home  »  Bez kategorii  »  Poetka Roku Miasta Literatów
sty 3, 2014 ZPPnO

Mamy przyjemność ogłosić, że Poetką Roku
Miasta Literatów 2013 została
ANNA MARIA MICKIEWICZ Z LONDYNU
faleliterackie.com

Nadajemy autorce tę Nagrodę przede wszystkim w uznaniu bogatej wartości literackiej jej wierszy. Urzekły nas indywidualne doświadczenia, emocje poetyckie opisane z uczciwością, ale bez narzucania ocen, wkomponowane w rzeczywistość, w czasoprzestrzeń ? tak dyskretnie, że nikt nie będzie zmieniał poezji w politykę. Gdy czytasz i widzisz tę rzeczywistość i jeśli wtedy istniałeś, jeśli wtedy tam byłeś, albo w świecie podobnym ? patrzysz na obraz i nagle zaczynasz mówić ?a wiesz tak jak ja wtedy…?

Urzekła nas harmonia poetki z literackim bogactwem czasoprzestrzeni. Jej pamięć o tych, którzy odeszli, szacunek dla tych, którzy współistnieją. Poezja ta zawiera znajomość historii literatury i współczesnych środowisk literackich, troskę by ocalić od zapomnienia… Świat w czasie i przestrzeni jest jak wielki dywan z wzorami platońskich idei i nićmi łączącymi ludzi i wydarzenia. I na pytanie: ?dlaczego Anna Maria Mickiewicz?? Odpowiemy metaforycznie ? w uznaniu dla dywanu.

***

Miasto Literatów 2000++to portal internetowy z dużą tradycją. Powstał w latach 90. XX wieku, kiedy jeszcze do roku 2000, do następnego milenium, wydawało się bardzo daleko. Stąd w nazwie 2000++. Powstał wraz z początkiem internetu. Przetrwał i rozwinął się w największy polski emigracyjny portal literacki, skupiający w różnych formach współpracy około dwu tysięcy twórców na całym świecie.Miasto Literatów 2000++zajmuje się również działalnością wydawniczą.

Wartości literackie są ponadczasowe. Podobnie jak idea promowania literatury!

Miasto Literatów

http://www.miastoliteratow.com/

Danuta Blaszak

Orlando USA,

Październik 2013