Marta Sztokfisz

Home  »  Lista członków  »  Marta Sztokfisz

sztokfisz

Absolwentka polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, szlify dziennikarskie zdobywała w prasie. Jest krytykiem filmowym i felietonistką. Przeprowadziła wywiady z wieloma wybitnymi przedstawicielami świata kultury, mediów i nauki, które publikowała m.in. na łamach ?Sztandaru Młodych?, ?ITD?, ?Kultury?, ?Polityki?, ?Sukcesu?, ?Gali?, ?VIVY? i innych czasopism.

Od kilkunastu lat piszę książki biograficzne, wydała m.in.  Cena sławy, Na huśtawce, Księżniczka deptaku,  Jerzy Hoffman gorące serce. Pisząc tę ostatnią książkę przeprowadziła ponad 300 wywiadów z przyjaciółmi, aktorami, reżyserami i współpracownikami reżysera. Jej ostatnia książka to: Chwile, których nie znamy. Opowieść o Marku Grechucie.

Na podstawie Ceny sławy, bestsellera 2000 r., powstał cykl filmów dokumentalnych.

Jak mówi, intersuje ją ?przedstawianie w tekstach dziennikarskich i w książkach takich osób, których postawy i osiągnięcia zawodowe są krzepiące, pomagają się rozwijać, uczą cennych wartości?. Na przykład, w książce  przedstawia biografie wspaniałych kobiet: Krystyny Mazurówny ? tancerki, Krystyny Czubówny ? lektorki i dziennikarki, Małgorzaty Potockiej ? aktorki i reżysera, Magdaleny Piekorz ? reżysera i Ludmiły Zamojskiej ? dziewczyny z Partity.