Aleksandra Ziółkowska-Boehm „Świadkiem Historii”

Home  »  Bez kategorii  »  Aleksandra Ziółkowska-Boehm „Świadkiem Historii”
paź 31, 2019 KBB

29 października w Łazienkach Królewskich w Warszawie wręczono nagrody Instytutu Pamięci Narodowej „Świadek Historii”. 
Nagroda „Świadek Historii”, przyznawanea „w uznaniu szczególnych zasług w upamietnianiu historii narodu polskiego”, wręczana jest od 2009 roku. Od pięciu lat wręczana jest osobom, które polską historię promują poza granicami kraju. W tegorocznej edyzji wyróżnieni zostali (alfabetycznie):
Swietłana Fiłonowa i Olena Udovenko, nagłaśniające historię zbrodni Katyńskiej; Małgorzata Miedwiediewa, która dba o polskie miejsca pamięci w miejscowości Bar; Maria Sulima ucząca języka polskiego w Brześciu; Attila Szalai – autor publikacji o Polsce wydawanych na Węgrzech oraz dr Aleksandra Ziółkowska-Boehm (USA) – autorką poczytnych książek poświęconych postaciom z najnowszej historii Polski, w sposób przystępny zapoznających amerykańskiego czytelnika z naszymi dziejami.Wyróżniona została również jedna organizacja – Ognisko Polskie w Turynie, która dba o groby polskich żołnierzy we Włoszech.

Wywiad z Aleksandrą Ziółkowską-Boehm o sztuce pisana ukazał się w „Nowym Dzienniku”:

http://dziennik.com/publicystyka/kultura/pisanie-nalezy-do-swiata-magicznego/?fbclid=IwAR0qYyJ4xQhVhhKcoyWPX6FCbE6jHXi1mVYg-D8a8s2NB9z-hgN7iECAxmw