Bożena Pawłowska-Kilanowski wyróżniona

Home  »  Bez kategorii  »  Bożena Pawłowska-Kilanowski wyróżniona
paź 12, 2016 KBB

W maju br. w Konsulacie Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku odbyła się uroczystość 75-lecie istnienia Stowarzyszenia Polskich Inżynierów i Techników ?POLONIA -TECHNICA”. Wśród zaproszonych była Bożena Pawłowska-Kilanowski z Kanady, członkini Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie oraz Zrzeszenia Literatów Polskich w Chicago im. Jana Pawła II. Niestety, nie mogła uczestniczyć w uroczystościach ze względu na inne zobowiązania. Jednak w czerwcu br. Bożena Pawłowska-Kilanowski otrzymała drogą pocztową od prezesa „Polonia – Technica” prof.dr. inż. Janusza Romańskiego przesyłkę z medalem i dyplomem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAZostała ona wyróżniona medalem 75-lecia „Polonia – Technica” im. Tadeusza Kościuszki w podzękowaniu za wsparcie obchodów Stowarzyszenia oraz za aktywną promocję programu integracji kulturalnej Polonii na świecie. Należy dodać, że Bożena Pawłowska-Kilanowski już dwukrotnie otrzymała Dyplom Uznania z rąk prof. dr. Janusza Romańskiego, który jest także prezydentem Polskiego Uniwersytetu Ludowego w Filadelfii, Pensylwania. W październiku 2011 r. w uznaniu wieloletniego wkładu pracy wniesionego w integrację Polonii na świecie oraz za aktywny udział w XI Salonie Prasy Polonijnej, który odbył się w Akademii Polonijnej w Częstochowie . Natomiast w 2013 – w uznaniu wieloletniego wkładu pracy wniesionego w rozwój kulturowego dziedzictwa Polonii kanadyjskiej i owocną współpracę z Polskim Uniwersytetem Ludowym w Filadelfii .

Bożena Pawłowska-Kilanowski jest autorką pięciu tomików literackich, w tym publikacji międzynarodowej ?Babel” z tłumaczeniami jej wierszy na 9 języków. W przygotowaniu są dwa kolejne tomiki wierszy i prozy, a ostatnim jej projektem literackim jest współpraca w zespole redakcyjnym tomiku papieskiego ?Exegi monumentum – poetycki dyptyk dla św.Jana Pawła II ” – powstałemu z racji 35-lecia działalności Fundacji JPII , której prezesem jest w Saskatchewan w Kanadzie. Tom ten obejmuje wiersze 49 poetów z różnych stron świata.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA