MINI SEZON TEATRALNY SCENY POLSKIEJ. UK

Home  »  Bez kategorii  »  MINI SEZON TEATRALNY SCENY POLSKIEJ. UK
mar 4, 2022 KBB
Po długiej przerwie spowodowanej chorobą aktorów i niezależną od nas reorganizacją wydarzeń kulturalnych w POSKu, Scena Polska.UK zaprasza na mini-festiwal przedstawień przygotowanych w czasie pandemii.
W ciągu dwóch kolejnych weekendów od piątku 25 marca do niedzieli 3 kwietnia nasi widzowie będą mieli okazję obejrzeć dwie doskonałe, krańcowo różne sztuki polskie:
* wznowioną po raz ostatni na Scenie Teatru POSKu klasyczną komedię Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej” oraz * dawno oczekiwany dramat współczesny Macieja Wojtyszki – „Żona”, którego premierę prezentujemy tym razem w Ognisku Polskim.
Dwa różne przeżycia i okazja do spotkań z aktorami Sceny Polskiej.UK w gościnnej atmosferze dwóch różnych teatrów.
25.03.22 (piątek) – godz. 19:00
26.03.22 (sobota) – godz. 18:00
27.03.22 (niedziela) – godz. 16:00
Bilety: £25 (premium, wszystkie dni)
£20 (soboty i niedziele)
£15 (piątki)
1.04.22 – godz. 19:30
2.04.22 – godz. 18:00
3.04.22 – godz. 18:00
Bilety: £20
£18 ulgowy (£18(ulgowy dla studentów, rencistów, Klubu Przyjaciół Sceny Polskiej oraz Członków Ogniska Polskiego)
Bilety do zakupienia na eventbrite!
DZIŚ MYŚLAMI JESTEŚMY Z UKRAINĄ
Codziennie rano budzę się z nadzieją, że ktoś powstrzyma to szaleństwo, że ktoś zatrzyma tę bezsensowną wojnę, której nikt (nawet część młodych rosyjskich żołnierzy!) nie chce, prócz jednego szaleńca. Nigdy nie sądziłem, że będę żył w czasach, gdy wojna wali w nasze drzwi, wali głośno, ogłuszająco. Przerażająco.
Na szczęście w obliczu takiego nieszczęścia, my Polacy potrafimy się zjednoczyć. Przyjmujemy w nasze progi masy wojennych uchodźców, oferujemy schronienia, posiłki, w całej Polsce. Nawet w odległych poloniach organizowane są zbiórki! Pokazujemy, że w tych ciężkich czasach potrafimy wyciągnąć pomocną dłoń. Ponieważ nikt nie zna lepiej bólu wojennej bezradności i gdy nikt nie chce Ci pomóc, niż my Polacy, wciąż pokoleniowo pamiętający piętno wojny.
I w tym momencie również Scena Polska wychodzi z pomocną dłonią. Przekażemy 50% dochodu z przedstawień „Moralność Pani Dulskiej” na pomoc Ukrainie.
Przyjdźcie zobaczyć niesamowitą opowieść o tym do czego może doprowadzić dyktatura. „Moralność Pani Dulskiej” to nie tylko wyśmienita komedia. To mająca wiele warstw opowieść o nierównościach społecznych i niebezpieczeństwie osoby posiadającej nieograniczoną władzę. Dodam z własnego doświadczenia, że z każdym następnym razem, gdy obejrzałem spektakl, odkrywałem kolejne ukryte warstwy, niewidoczne za pierwszym razem. Zapraszamy więc również widzów, którzy mieli okazję zobaczyć nas w lipcu oraz październiku ubiegłego roku. Tym bardziej, że jest to już ostatni raz, kiedy Dulska zagości w Londynie.
Zapraszamy również na „Żonę”, która odbędzie się tydzień po Dulskiej. Jest to wstrząsający dramat, przerażająco autentyczny w tych dniach, w którym granice wolności, wiary i lojalności były rysowane cieńką linią.
Jakub Kurzyński