O Poli Negri na zoomie

Home  »  Bez kategorii  »  O Poli Negri na zoomie
maj 21, 2021 KBB
Polski Klub Historyczny APS oraz magazyn „Culture Avenue” zapraszają na panel dyskusyjny on-line, poświęcony Poli Negri, który odbędzie się w niedzielę 23 maja 2021 roku o godzinie 16.00 czasu w Austin (17.00 w Nowym Jorku, 23.00 w Polsce, 22.00 w Londynie).
Tematem spotkania będzie: Pola Negri i jej percepcja we współczesnym świecie.
W panelu wezmą udział: reżyser Mariusz Kotowski – autor filmu dokumentalnego oraz trzech książek o Poli Negri, prof. Kazimierz Braun z Uniwersytetu w Buffalo – autor sztuki teatralnej o Poli Negri, Maria Nowotarska i Agata Pilitowska – aktorki z Toronto, które wystąpiły w sztuce Kazimierza Brauna, Dorota Łańcucka – założycielka i prezes Lipnowskiego Towarzystwa Kulturalnego im. Poli Negri oraz Krystyna Zamysłowska – przedstawiciel Muzeum Kinematografii w Łodzi, która opowie o materiałach znajdujących się w zbiorach muzeum i przygotowanej przez muzeum wystawie.
Panel dyskusyjny zorganizowany jest w ramach Festiwalu Poli Negri przygotowanego przez Austin Polish Society, który odbędzie się on-line od 20 maja do 20 czerwca 2021 r. Więcej informacji: www.austinpolishfilm.com
Pola Negri zmarła w 1987 r. w San Antonio. Oto krótki wywiad z Mariuszem Kotowskim oraz artykuł na temat śladów po Poli Negri w mieście, w którym mieszkała przez ostatnie 30 lat swojego życia. Mamy nadzieję, że zachęci on Państwa, aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej niezwykłej postaci.
Spotkanie, w języku polskim poprowadzi Joanna Sokołowska-Gwizdka
Każdego, kto chciałby uczestniczyć w spotkaniu on-line prosimy o kontakt e-mailowy: joanna@jsokolowska.com w celu otrzymania linku do rozmowy. Spotkanie odbędzie się przez platformę Zoom, aby w nim uczestniczyć trzeba mieć konto i być zalogowanym na na platformie  (zoom.us). Takie są wymogi Uniwersytetu w Austin, z którego dostępu do platformy korzystamy.
Serdecznie zapraszamy!