Spotkanie w Konstancinie

Home  »  Bez kategorii  »  Spotkanie w Konstancinie
wrz 19, 2022 KBB

Doniesienia o śmierci królowej Elżbiety II zastały kilkoro członków ZPPnO w Polsce. Środowisko literackie polskiego Londynu przyjęło tę wiadomość z głębokim smutkiem. Związek Pisarzy Polskich na Obczyźnie złożył wyrazy współczucia rodzinie królewskiej oraz obywatelom Wielkiej Brytanii i Wspólnoty Brytyjskiej. Mieszkający w Zjednoczonym Królestwie stracili monarchinię, która cieszyła się ogromnym autorytetem i dawała poczucie stabilności, co jest tak ważne w obecnych niespokojnych czasach. Na spotkaniu w Domu Pracy Twórczej ZAiKSu w Konstancinie, Regina Wasiak-Taylor rozpoczęła prelekcję od tego wydarzenia, a wprowadzająca ją prof. Ewa Lewandowska-Tarasiuk przypomniała kilka faktów z życia rodziny królewskiej, w tym z ostatniej wizyty Elżbiety II i księcia Filipa w Polsce w 1996 r.
Przypominamy, że w ostatnich tomach „Pamiętnika Literackiego” pisaliśmy o księciu Filipie (t. LXI) oraz platynowym jubileuszu Królowej Elżbiety II (t. LXIII).

Felieton Ewy Lewandowskiej-Tarasiuk poświęcony spotkaniu w Konstancinie ukazał się w „Tygodniu Polskim” (16-18 września 2022).