Spotkanie z Ireną Sturm

Home  »  Bez kategorii  »  Spotkanie z Ireną Sturm
lut 22, 2023 KBB

W piątek 17 lutego odbyo się spotkanie z Ireną Sturm mieszkającą w Kaliforni. Przyjechała specjalnie do Londynu na spotknie z koleżankami i kolegami ze Związku Pisarzy oraz na wieczór laureatów.

Pani Irena opowiadała o swoim ukochanym Lublinie, pracy przewodnika po tym mieście, a także o wybitnych osobowościach związanych z Lublinem i jego okolicami. Opowiadała też o fascynacji legendami litewskimi, które przekształciła i zawarła w swoich powieściach.

Irena Sturm ukonczyła studia ekonomiczne na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Przez wiele lat pracowała jako przewodnik po Lublinie, oprowadzając zarówno wycieczki polskie, polonijne jak i turystów zagranicznych.

W swoim dorobku literackim ma m.in. powieści :
Na przekór losu  (2010)
Przypadek zrządził (2014)
Niebieski Bluszcz (2021). Książka ta była czytana w Radiu Lublin w kwietniu 2022 r.


Wydała także zbiór opowiadań Na chwile zamyślenia (2018)
oraz legendę pisaną wierszem Zbłąkani w drodze (2018).

Jest autorką dwóch książek o swoim rodzinnym mieście:
O Lublinie i nie tylko przez rok cały  (2011)
O prastarym grodzie Lublinie przez pory roku i … inne wieści  (2012).

Na zdjęciu zrobionym po spotkaniu w POSK-u: Irena Sturm z prezesem ZPPnO Reginą Wasiak-Taylor i skarbniczką Związku Krystyną Kaplan.

Po przyjeździe do Stanów Zjednoczonych współpracowała z pismami: „Gwiazdą Polarna”, „Wiadomości Piastowskie” i „Życie Kolorado”.

Należy do Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku (od 2021), Amerykańskiego PEN – Club w Nowym Jorku (od 2019). Jest członkiem ZPPnO od 2015.

Dla przyjaciół i znajomych wykonuje zakładki do książek